O nas

WiecejDobra.pl powstało dla osób, które chcą pomagać innym, chcą pomagać skutecznie, i chcą opierać swoją pomoc na rzetelnych analizach dostępnych danych empirycznych.

Wybraliśmy trzy obszary działania: globalne zdrowie i ubóstwo, redukcja cierpienia zwierząt oraz przeciwdziałanie zmianom klimatu. W ramach każdego obszaru, w oparciu o analizy niezależnych instytucji ewaluujących efektywność organizacji charytatywnych, wybraliśmy fundacje, których działania przynoszą wybitnie pozytywne skutki. Niektóre ze wskazanych fundacji osiągają wyniki stukrotnie lepsze niż przeciętne fundacje w ramach tego samego obszaru pomocy.

Jesteśmy przekonani, że każda osoba ma potencjał do stworzenia wielkiej pozytywnej zmiany na świecie. Dlatego naszym celem jest zapewnienie narzędzi, informacji i zasobów, które pozwolą każdemu efektywnie pomagać innym.

Darowizny

Platforma powstała w ramach i jest zarządzana przez Fundację Efektywny Altruizm Polska. Wszystkie darowizny wysyłane są w pełni do wskazanych przez darczyńców organizacji, WiecejDobra.pl nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Działalność projektu finansowana jest przez założyciela oraz prywatnych darczyńców i w ramach grantu otrzymanego przez Fundację Efektywny Altruizm Polska od Centrum Efektywnego Altruizmu w Londynie.

Zespół

Person

Daniel Wyrzykowski - Założyciel.

Programista i przedsiębiorca społeczny. Twórca między innymi altruisto.com - aplikacji, która pozwala przekazać kilka procent swoich zakupów online na fundacje charytatywne bez dodatkowych kosztów oraz appsforukraine.com - strony, na której darczyńcy na rzecz wsparcia ofiar wojny w Ukrainie otrzymują darmowe aplikacje w podziękowaniu za swoją darowiznę.

Person

Maria Gembarzewska-Truong - Zarządzanie funduszami.

Dyrektorka Fundacji Efektywny Altruizm, z którą związana jest od 2018 roku. Psycholożka, ekspertka HR, konsultantka z zakresu doradztwa zawodowego, planowania rozwoju indywidualnego oraz całych organizacji.

W powstaniu platformy pomogła nam niezliczona liczba życzliwych osób i organizacji. Wśród nich:

Maciej Jałocha, Mikołaj Kniejski, Mariusz Ulejczyk, Agnieszka Gembarzewska, Jakub Nowak, Dawid Przybylak - którzy pomogli w powstaniu pierwszej wersji platformy

Tech To The Rescue oraz Mirit.pl i Julia Rutecka - którzy zorganizowali stworzenie identyfikacji graficzną dla platformy

Michał Kubiak - który wykonał analizę potencjalnego wpływu społecznego projektu

Oraz społeczność efektywnych altruistów w Polsce.

Dane kontaktowe

FUNDACJA EFEKTYWNY ALTRUIZM

PLAC BANKOWY 2, 00-095 WARSZAWA
KRS: 0000726237, REGON: 369951399, NIP: 5252746902

e-mail: kontakt@wiecejdobra.pl